Ničivý zásah v armáde

Autor: Tomáš Makatúra | 21.7.2011 o 9:10 | Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1864x

Mal som šťastie, že sa mi podarilo cez výhru v armádnej súťaži zúčastniť sa výcviku na Prešovskom letisku. Bol to skvelý zážitok, ktorý radikálne obrátil moje názory. Stretol som tam profesionálov,  perfektne ovládajúcich svoju prácu. Letisko bolo zžité s mestom a po rokoch pôsobenia sa stalo jeho prirodzenou súčasťou. Vytvorilo zázemie a príležitosti pre mnohých ľudí.

Dnes som konfrontovaný so správou, že má byť zrušené, alebo presunuté k Bratislave. Je to smutné, ale je to typické presúvanie na Slovensku- ak chýbajú zdroje . Nie je mi len jasné, prečo z oblasti, ktorá slovenskej armáde poskytuje najsilnejšie personálne zázemie, sťahujú potenciál, ktorý je v Prešove prospešný každému. Prečo  kraj z ktorého Slovensko zastupuje v misiách a v profesionálnej vojenskej službe najviac dobrovoľných vojakov  trestajú likvidáciou zázemia armády, ktorá po rokoch pôsobenia prirodzene patrí k rozvojovému a bezpečnostnému kapitálu územia.

Armáda bola roky najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku. Vojaci zachraňovali vždy tam, kde bolo treba. Obávam sa, že sa pomaly dostávame do situácie, kedy už nikto nevie, či by boli schopní zachrániť aspoň seba. Dlhoročné kšeftovanie zrejme zasiahlo aj túto oblasť mimoriadne deštrukčne.

Možno by už konečne mali politické strany postaviť za ministra človeka, ktorý odslúžil v profesionálnej armáde aspoň taký čas, aby mu na nej záležalo a aby veci rozumel. Ináč môžu začať s rozdávaním letákov pre domobranu a inštruktážou ako rýchlo utekať v prípade katastrof, incidentov či konfliktov.

Dane platíme ako najatí... kde tie prachy idú?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?