Pacient, politika a smrť

Autor: Tomáš Makatúra | 25.11.2011 o 12:24 | Karma článku: 11,45 | Prečítané:  1458x

Nespokojnosť lekárov prerástla do živelnej katastrofy, ktorá obrala o rozum všetky zainteresované strany strany. Zostal už len opustený pacient. Lekári vypaľujú z mešca daňových poplatníkov viac, ako v ňom reálne je. Politici, ktorí v ňom rabovali bez hanby a jediní v spoločnosti si z neho nadelili nadelili nie podľa výkonu , ale vlastného precenenia nemajú pochopenie pre rovnaké konanie u iných.

Radový občan rozmýšľa, čo sa to vlastne deje... Jediným vysvetlením je, že tenká šnúrka morálky praskla.  Zdravotnícki pracovníci sa roky prizerali ako vyvolení politickí nominanti doslovne vykrádajú a deštruujú zdravotnícky systém. Zdravotné odvody poplatníkov a vybudované zdravotnícke zázemie slúžili ako základ biznisu v ktorom sa lekári a zdravotné sestry dostali do pozície výrobných prostriedkov pre iných. Stratili hodnotu a drancovači systému úplne zabudli, že sú podmienkou, aby to celé odborne fungovalo. Rovnaký hnus sa deje aj v iných odboroch a najvypuklejšie je to tam, kde má niekto garantovaný dlhoročný monopol, alebo inak nasmerovaný tok peňazí.

Politici v zdravotníctve doriadili čo sa dalo. Najhorším momentom je strata dôvery. Je úplne jedno, koľko teraz pridajú lekárom. Tí sa už nabehli na vlnu deštrukcie a straty rešpektu. Už sa prihlásili o svoju časť „výpalného" zo zdravotných odvodov, ktorú si doteraz delili iní. Tam je problém. Veci zašli ďaleko. Tento štrajk prerástol hranice úpadku. Je to bitka o korisť, nie bitka o všeobecné blaho.  Ani z jednej bojujúcej strany nezaznieva, že sa bude riešiť katastrofálny stav vybavenia nemocníc, obmedzenie zdravotníckej starostlivosti, šmejďácke generiká miesto liekov, operácie, moderná starostlivosť...obe sa len bijú o prachy pre vlastnú „čiernu dieru" .

Vyhlásenie núdzového stavu je hlúposť. KDH má zodpovednosť, že veci zašli takto ďaleko. Skutočným riešením pre občana nie je návrat lekárov s väčšími peňaženkami, ale skutočná morálna reforma zdravotníctva bez cudzopasníkov. Ak treba do systému priliať viac peňazí a politici ich nie sú schopní vziať byrokracii zdravotných poisťovní, treba ich zobrať politickým stranám a voleným zástupcom.

V tomto štrajku mi chýba morálna autorita. Len dúfam, že ňou nebude smrť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.

EKONOMIKA

Premiér Fico zabudol na ceny elektriny na východe

Ceny rieši len na strednom Slovensku.


Už ste čítali?