Mafie, prestrelky, bomby a mesto kultúry

Autor: Tomáš Makatúra | 29.12.2011 o 13:10 | Karma článku: 7,60 | Prečítané:  1092x

V posledných rokoch sa moje rodné mesto mení. Z historického, tolerantného, kultúrneho centra východu sa stáva bojisko. Pred časom na zastávke autobusu zastrelili mladého chlapa, ktorého jedinou vinou bolo to, že stál v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, kde sa chcela partia mafiánov pobaviť. Tresty za prestrelku boli veľmi mierne.

Včera vybuchla bomba plná klincov pred svetoznámou značkou rýchleho občerstvenia. Vyhlásenie, že išlo o „petardu" už v čase, keď bolo jasné o aký druh plošného útoku svedčí o tom, že „mekáčovci" sú asi mimo zmyslovej reality, alebo asi pod výpalníckym tlakom...

Každopádne je viac ako očividné, že štátna bezpečnostná moc nevie eliminovať zločinnosť proti radovým občanom a  útok klincovou bombou  skoro v centre mesta, kde sa schádzajú deti a mladí je už aj o hrubom terorizme.

Včera bolo iba mimoriadnou zhodou okolností, že  nastražené klince nikomu neublížili. Ako vyhrážka však pôsobili dostatočne.

Treba si uvedomiť, že útočník sa takto vyhráža celému mestu. Demonštruje svoju moc a silu nad majetkom , životmi a teritóriom, ktoré v zvrátenom rozume patrí pod jeho vykolíkované územie.

Zasiahne polícia a tajné služby dostatočne rázne, aby ochránili daňových poplatníkov v Košiciach? Dokáže samospráva mesta zabezpečiť svojim občanom pokojný a bezpečný život?  Z našich príjmov platíme drasticky vysokú čiastku na trovy verejnej moci, ktorá nám za to sľubuje aj poriadok a bezpečie. Teraz je čas, aby to dokázali. Alebo budeme čakať kým vybuchne klincová bomba v Dóme, či nákupnom centre?

Odovzdáte Košice mafiám?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri svojej premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?