Lipšicova správa o porciovaní Slovenska

Autor: Tomáš Makatúra | 31.5.2012 o 9:00 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1028x

Občania Slovenska dostali nevyžiadanú správu Daniela Lipšica. Je to desivé čítanie. Nie prvým obsahom, ale nenapísanými súvislosťami. Stačí sa zamyslieť. Bývalý minister spravodlivosti, vnútra, jeden z predstaviteľov najdlhšie fungujúcej politickej strany nám hovorí, že táto krajina je ovládaná svorkami mafií a klanov a žiadna súčasná politická sila  proti ošklbávaniu radového občana nič nerobí. Celá hra na demokratický parlament je len kulisa pre gorily za oponou.

Ak sme k tomuto stavu dospeli po toľkých rokoch „demokracie" a miesto prosperity sa rodia iba ďalšie klbká pijavíc, kam smerujeme?  Tento proces už asi neovláda žiadna pozitívna demokratická sila a riadenie krajiny sa zmenilo na porciovanie?

Staré politické štruktúry sú obrazom zakonzervovaného podhubia siete, ktorej účelom nie je demokratická správa vecí verejných, ale vazalské benefity do konkrétnych rodín straníkov a ich priateľov. Aparáty sa zmenili na teplé miestečká, distribútorov zákaziek, pracovných miest a kontrolórov dodržiavania nepísaných pravidiel.

Vypestovali sme si politickú chobotnicu, ktorá pracuje na tom, aby miesto vytvárania príležitostí a rozvoja pre šikovných organizovala tunely pre konkrétnych. To je zlé, lebo akékoľvek krízy nebudú riešené reorganizáciou vzťahov a ich nákladov, ale len hľadaním ďalších zdrojov na ich financovanie. Najlepšie v peňaženkách nikým nechránenej strednej triedy. Súčasní politici pravého spektra teraz vehementne prehlasujú podporu pre túto vrstvu obyvateľov, ale zatiaľ pri každej príležitosti ktorú mali, ako prvé rovnako chňapli po jej zdrojoch.

Lipšic hovorí o vízii a novom sne pre inteligentného pravicového voliča. Obávam sa však, že v prvom rade sa otvorí otázka proti čomu to vlastne stojí. Či je potenciál prevaliť stenu stavanú z ekonomických záujmov, ľahostajnosti, prešpekulovanosti, necitllivosti a hrubosti, ktorá nemá jasnú tvár, ale tiahne sa ako smrad celým spektrom politiky, záujmových združení a mafií v tejto krajine.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.

EKONOMIKA

Premiér Fico zabudol na ceny elektriny na východe

Ceny rieši len na strednom Slovensku.


Už ste čítali?