Stratila sa nám opozícia

Autor: Tomáš Makatúra | 15.8.2012 o 9:15 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  981x

V poslednej dobe mám čudný pocit, že s tou slovenskou politickou scénou nie je čosi v kostolnom poriadku. Najprv to bolo samoodpálenie z vlády celého relevantného pravicového spektra a jej ultrarýchly samorozklad odborného kreditu pred zrakmi médií a verejnosti. Vôbec nešlo o nejaký politický boj ľavého a pravého spektra. Časť politickej reprezentácie tu vypla takým štýlom, ako by jej to niekto prikázal.  Bez pomoci druhej strany sa položila, ako farizejský boxer v uplatenom zápase.

Teraz tiež predvádza divadlo, ktoré sa opozíciu ani nedá nazvať, lebo každú chvíľu vyjdú na povrch nejaké vykrikovačky o skončení dohôd so Smerom. To sa páni z pravice tak zľakli krízy, že rezignovali na snahu aspoň sa pokúsiť viesť Slovensko cez úzky mostík civilizovaných možností? Už nebola sila koordinovať a udržať na uzde nenásytnosť vlastných straníckych štruktúr? Nastrčené marionety zle hrali svoju úlohu a zamotávali vodiace nite?

Po kauze gorila sa ten obraz môže javiť aj tak, že opozícia nikdy nebola. Bola len skupina bohatých sponzorov, ktorí hrajú svoju hru s dobre platenými hercami. Farba kostýmu nie je podstatná, lebo sa mení rozhodnutím šéfa divadla. Na jeho pokyn tiež padajú a znemožňujú sa pred očami šokovaného hľadiska. Skoro každý z nich má zoznam vlastných nechutností, prešľapov a nemravností, ktorý sa z času na čas skoro bez následkov prevetrá.

Čo sa dá robiť s takýmto cirkusom, ktorý už dávno nemá nič spoločné s demokratickou vôľou slobodných občanov  pri spravovaní verejného a všeobecne prospešného záujmu? Posledné zvyšky inteligencie národa by mali začať tlačiť na reformu, aká tu roky nebola- reformu volebného systému, decentralizáciu verejnej správy a zníženie daní.

Nie je už potrebné prerozdeľovať peniaze z daní občanov, lebo sa dlhodobo ukazuje, že ich dokážu sami vo vlastnej peňaženke spravovať omnoho lepšie ako ktorýkoľvek politik. Čím menej peňazí bude v slovenskej politike, tým lepšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?