KDH a rozklad zdravotníctva

Autor: Tomáš Makatúra | 2.6.2011 o 12:17 | (upravené 2.6.2011 o 13:58) Karma článku: 12,11 | Prečítané:  1789x

Okrem KDH a ministra zdravotníctva si v tejto krajine všimol každý, že zdravotníctvo je v úplnom rozklade a reálne hrozí, že na to vážne doplatia pacienti. Situácia je už tak nahnutá, že nemocnice vzali riešenie do svojich rúk a rozhodli sa dofinancovať svoje potreby na úkor poistencov v druhom kole spoplatnenia.

Cenníky sú jánošíkovské- „od oka" a nikto sa už ani nesnaží skrývať, že „priesvitný" minister zdravotníctva už ani nemá snahu vo svojom rezorte niečo riešiť. KDH zmizla zo scény zodpovednosti rovnako. Občania tejto krajiny však za zdravotníctvo odvádzajú dane a takáto situácia je jednoducho neakceptovateľná. Je to úplné odborné a politické zlyhanie. Je to však aj nehumánne a veľmi veľmi zlé.

Tu sa nepresýpa materiál, alebo statky. Tu už ide o životy ľudí. Ide o denný stres a nervy v čakárňach. Ide o plošné vydieranie nepripravených obyvateľov v ťažkej životnej situácii- v chorobe.  Keď už pre nič, tak pre obyčajný pocit ľútosti a súcitu, by sa mali páni a dámy z KDH zobudiť a naštartovať v zdravotníctve nejakú zmysluplnú činnosť, ktorá by nesmerovala len ku kšeftovaniu. Vylágrované nemocnice a ľudský potenciál v zdravotníctve je na hranici zrady na vlastnom obyvateľstve. Plačúci pacienti v čakárňach sú dôsledkom dlhodobého „pôsobenia" politiky v zdravotníctve. Teraz je však rezort pod správou konkrétnej strany a všetci čakáme, či sa k tomuto chaosu postaví čelom, alebo ho strčí do piesku. V tom prípade nám však netreba ministra, ani zdravotné poistenie. V tom prípade sa treba obrátiť na Európske inštitúcie, že kradnutie a rozklad zašli v tejto krajine tak ďaleko, že nie je schopná zabezpečiť slušnú zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov jedného členského štátu.

Ostatné strany vládnej koalície by sa tiež nemali tváriť ako zdochnuté teľatá, ale vzhľadom na KOLAPS zdravotníctva a bordel na úkor občanov, by mali začať okamžite konať. KDH rezort zdravotníctva nezvláda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?