Samce z vyššej vrstvy

Autor: Tomáš Makatúra | 31.8.2011 o 8:00 | Karma článku: 9,32 | Prečítané:  1552x

Českom sa valí škandál prominentného lekára, ktorý obťažoval a týral svoje asistentky. Nebolo by na tom nič zvláštne, veď úchylovia žijú medzi nami bežne a kým sa im darí splynúť s davom sú tolerovaní aj na vysokých spoločenských miestach. Český prípad je zvláštny tým, že sa  tomu úchylovi podarilo splývať s vysokou spoločnosťou na veľmi dlhú dobu.

Znamená to, že patologické normy správania sa tolerujú a stávajú bežným javom. V spoločnosti, kde si politici dokazujú, kto je väčší samec a môže si dovoliť viac zvrhlosti a špiny sa potom kde-tu stratí aj úplný psychopat. Česká spoločnosť je extrémne tolerantná k rozbíjaniu rodín, odkopávaniu dlhoročných životných partnerov, hrubijánstvu a chvastúňstvu s vysokými konexiami. Pochopenie k takýmto spôsobom tam vidieť vo všetkých vrstvách spoločnosti a v inštitúciách, ktoré by mali monitorovať hranice. Aj v prípade pána úchyl-doktora sa ukazuje, že nekonala polícia, nekonala rodina, nekonali kolegovia v práci, nekonali spoločenské organizácie v ktorých bol členom. Stačilo sa oháňať vplyvom známych ksichtov. To musí byť v Česku riadny marast, ak všetci okolo bezcharakterného človeka dlhodobo uveria, že jeho vplyvní známi sú rovnako zvrhlí a zlí a zakryjú každé svinstvo, ktoré urobí. Tiež si neviem predstaviť, ako po prevalení jeho činov, ale  tiež  aj  posledných vyhlásení do novín, môže fungovať v kruhu rodiny či vlastnej ľudomilnej  profesie.

Spoločnosť by mala byť na charakter svojich prominentov citlivejšia, aby medzi nich nemohli  zapadnúť indivíduá s úplne pomýlenými hodnotami, ktoré vydávajú za „normálne" alebo dokonca za prednosť. Tolerovať zverince vzťahov a hierarchie nadsamcov ako normálnu vec, môže iba spoločnosť  ktorá hnije a stratila svoju lepšiu časť existencie.

Dobrou správou je, že tento prípad niekto zastavil a otvoril. Že médiá pomenovali úbohosť „samca z vyššej vrstvy" a nikto sa už ku nemu neprihlásil. Otázka je, či to tak aj zostane a spoločnosť nájde silu striasť sa aj jeho kópií. Táto situácia a schéma sa môže vyskytnúť v ktorejkoľvek krajine, ale záleží na ľuďoch, ako čestne sa s ňou vysporiadajú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?