Potrebujem euroval?

Autor: Tomáš Makatúra | 7.10.2011 o 8:00 | (upravené 7.10.2011 o 10:46) Karma článku: 8,22 | Prečítané:  1089x

Naši politici zvádzajú neľútostný boj o euroval. Bude nás to stáť množstvo peňazí, ktoré je treba odtrhnúť od huby domácim voličom. Dokonca je evidentné, že Gréci si pomoc ani nevážia a neuvedomujú si, že ich dlhy platia väčší chudáci z únie, ako sú oni. Slovensko nedostane za svoju pomoc žiadnu materiálnu protihodnotu a to mu za túto vec hrozí ešte aj rozpad vlády a predčasné voľby. Všetko logicky smeruje k tomu, že radoý občan by mal milovať Jurošíka- Sulíka za jeho odvážny boj proti európskemu zbojstvu a vlastným koaličným bezstavovcom, ale...

Napriek všetkému to stále vyzerá, že najlepšou investíciou Slovenska počas jeho novodobe histórie bol vstup do Európskej únie. V prípade, že by sa tak neudialo, už dávno chodíme brigádovať do Rumunska a v našom bašalíku kraľujú len mafie a rodinné klany bez toho, aby sa ešte niekto zaoberal pojmom demokracia... Len vďaka štandardom civilizovanej Európy nežijeme v krajine neobmedzených nemožností, aj keď máme často pocit, že podaktorí  stále skúšajú, kam sa to dá potlačiť.

Aj z dôvodu „nemateriálnej hodnoty" Európskej únie pre Slovensko, som ako radový občan ochotný zaplatiť za stabilitu v tejto inštitúcii, lebo každá alternatíva existencie Slovenska mimo nej je pre mňa horšia. Nebudem počítať, či má grécky dôchodca väčší dôchodok ako náš, lebo vec stojí tak, či by v izolovanom Slovensku ovládanom našimi svorkami mal náš dôchodca vôbec nejaký príjem... Osobne som presvedčený, že pre našu krajinu sú väčšími hrozbami „čierne diery" vo vnútri systému, nie tie za hranicami. Koniec koncov, veď práve minister sociálnych vecí zo SaS odporúčal ľuďom zarábajúcim okolo 400 EURO, aby vycestovali za lepšou príležitosťou do iných krajín únie. Takže je evidentné, že aj v tejto zvláštnej strane chápu hodnotu spoločenstva, do ktorého exkluzívneho klubu sme sa dostali, hoci len ako „chudobní príbuzní".

Zaplatiť za euroval znamená, že bude menej peňazí v štáte. Menej peňazí v štáte, ale môže znamenať, že sa jasnejšie vyprofilujú priority politikov, „skupiniek" a radových občanov. Bude to tlak na zvýšenie angažovanosti vo veciach verejných, aby sa peniaze daňových poplatníkov nerozhadzovali, ale investovali. To nemusí byť zlé, ak to občania chytia za správny koniec. Možno nebude na nehorázne odstupné za pár týždňov robotky, rozdávanie pozemkov, mastné hrnce v dozorných radách a ďalšie politické „radosti", ale konečne bude šanca dopracovať sa u nás aj  k reforme politickej nenažranosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?