Keď na Slovensku spadne "budar"

Autor: Tomáš Makatúra | 11.10.2011 o 20:20 | Karma článku: 8,25 | Prečítané:  1021x

Je také obľúbené porekadlo: Na „potentovaného" aj „budar" spadne"... Ukazuje sa, že pod budarom, alias kadibudkou, nemusí skončiť iba zatúlaný nešťastník, ale celá krajina. Vo voľbách sme si vybrali reprezentáciu, ktorej veľká časť nemá zodpovednosť, ďalšia nemá morálku a sú tam zrejme aj jedinci, ktorí nemajú ani zdravý rozum a vôbec im nedochádza, čo svojím konaním spôsobujú.

V čase krízy a ťažkého prežívania tisícok Slovákov nehľadajú naši politici riešenia, ktoré by čo najviac odbremenili obyčajných ľudí na Slovensku. Každé rozhodnutie je u nich filtrované iba sebeckým a narcistickým sitkom. Keď svojho času hádzali v Čechách po svojich politikoch vajcia všade, kde sa zjavili, vyvolalo to u nich úprimné zdesenie, lebo na mizivý moment pochopili, že ich národ neobdivuje tak, ako si to v svojom egu vysnívali. Zrejme prichádzame do doby, keď rovnakú správu treba vyslať našim politikom. Pokojné a slušné demonštrácie nezaberajú.

Za euroval asi nepôjdeme na námestia a pád vlády tiež radikálne neotrasie cenou raňajok v Banskej Bystrici, ktoré považujú rodičia chudobných detí za blahobyt, ale je čas uvažovať nad tým, že môže byť už iba horšie. Našim politikom tolerujeme hlúpe, hrabivé a nezodpovedné správanie a vôbec na nich netlačíme, aby to bolo ináč. V politike tejto  krajiny nie je skutočná opozícia a paktuje sa to krížom - krážom len podľa výhodnosti kšeftu. Vytvorenie protiváhy tomuto marastu je na občianskom sektore a  je najvyšší čas. Táto krajina má ešte snáď dostatok intelektuálneho potenciálu, aby nebola odkázaná na šašov, ktorí si potrebujú dokázať, že na dve minúty zaujmú zemeguľu a zbytok občanov bude na ich cirkus doplácať ešte dve generácie.

Vláda by mala padnúť. Nie pre euroval a stratu hodnovernosti v únii, ale preto, že nevníma potreby a dlhodobú perspektívu pre vlastných občanov. Nemá sľubovaných odborníkov a nezmenila zvyky. Ešte aj tí kostlivci zo skrine vyskakujú rovnako ak ide o odstupné, dozorné rady a parkoviská.

Problém je systém a jediná reforma, ktorá Slovensku naozaj nevyhnutne treba, je radikálna zmena podmienok pre fungovanie politických strán. Tie sú najboľavejším miestom našej krajiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?