Nesolidárne sú v EÚ iné krajiny

Autor: Tomáš Makatúra | 14.10.2011 o 9:15 | Karma článku: 11,50 | Prečítané:  1285x

Nikto ma nemôže podozrievať, že sa mi páčil politický odboj proti eurovalu. Som stále  presvedčený, že pre radových Slovákov je lepšie, ak je naša krajina s otvorenými hranicami v klube Európskych demokracií, ako osamotená čierna diera na okraji balkánskych a ukrajinských mafiokracií. Napriek tomu sa nechcem zaradiť medzi úplne jednostranných kritikov proti evrovalovým odbojárom, ktorí kričia čosi o strate image a zruinovaní dobrej povesti Slovenska.

Myslím si, že táto vec sa určite mala odborne riešiť na iných fórach, kým sa dostala do parlamentu a to sa týka hlavne Bruselskej administratívy  a všetkých draho platených europoslancov. Možno mali trochu zľaviť zo svojho vzácneho času, ktorí venujú štandardom zakrivenia predajných banánov a uhoriek na teritóriu únie a začať sa hlbšie zaoberať aktuálnejšími problémami aj malých  členov. Keby sa pozreli na riadenie finančných tokov bez prizmy koloniálneho šmrncu v niektorých hlavách, možno by to bol dobre využitý čas.

Napriek tomu, že som v tomto štádiu vývoja ako radový občan s eurovalom súhlasil a nepáčilo sa mi pozdné vlastenecké ujúkanie, som dostatočne kritický, aby sa mi nepáčila aj podstata marastu, pre ktorý euroval vznikol. Som prekvapený, že naši europoslanci nekričia na raty, že treba riešiť jadro problému, nie len ratovať dôsledky nezodpovednosti pre nemecké a francúzke banky. Treba nastaviť kontrolné mechanizmy tak, aby sa ku každému správali rovnako a klamárov a podvodníkov trestali tak tvrdo, ako tvrdo trestajú jednotlivca, ak podvodom získa na banke úver. Je ešte stále čas, zistiť presné mená ľudí, ktorí sa na vzniknutej deštrukcii podieľali- veď každý dokument musel byť niekým podpísaný.

Slovensko si dočasnou blokádou eurovalu image nepokazilo. Dokonca civilizovane obetovalo vládu a domácu stabilitu za krivolaké a drahé riešenia nezodpovednosti ekonomických patrónov únie. To je na najchudobnejšiu krajinu eura veľkorysí krok. Bolo by ho však dobré takto predať. Nesypať si popol na hlavu- lebo v podstate nie je za čo. Nevyhnutne však treba zo strany našich reprezentantov vo všetkých orgánoch únie (nie len poslancov) prezentovať konzistenté a jasné postoje k situácii tak, aby bolo zrejmé čo sa deje.

Európski lídri hľadajú peniaze pre euroval za každú cenu. V Európskej únii sú však aj bohaté štáty, ktoré z nej profitujú, ale euro zatiaľ neprijali a ani sa do toho nehrnú. Ak má Slovensko znášať nejaké opovrhnutie za pomenovanie situácie, tak treba zdôrazňovať, že je aj napriek váhaniu s úniou stále solidárnejšie, ako tieto krajiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?