Bohapusté mrhanie, páni politici!

Autor: Tomáš Makatúra | 9.11.2011 o 8:00 | Karma článku: 15,67 | Prečítané:  1633x

Stovky bilbordov už po Slovensku demonštrujú, ako nehorázne dobre stoja s peniazmi v kríze  niektoré slovenské politické strany. A to je ešte len začiatok celého cirkusu. Hnusné na tejto kampani bude, že je z peňazí, ktoré patrili inde- do školstva, do zdravotníctva, do sociálnej oblasti, do rozvoja vedy a techniky... Hnusné je, že nás budú presviedčať o veciach v ktorých má väčšina úplne jasno. Pri troške zdravého rozumu každý chápe, že obkukaným presviedčajúcim vôbec nejde o vec na bilborde, ale len o ďalšie odstupné, byty, lacné pozemky, parkoviská, sitká, emisie a korytá, ako to dokázali vždy na druhý deň po voľbách.

Peniazmi zdrancovanými z  voličov presviedčajú o prioritách a hodnotách, ktoré v konkrétnej práci nevyznávajú. Jeden preto, lebo s bývalými komunistami bez problémov uzavrie koalíciu a presviedča, že je to normálne. Do Európy sme predsa nepatrili preto, lebo ideológia potencionálneho partnera tieto šance odrovnala. Ponad to sa asi dá asi bez problémov preniesť ak ide o „spoločný záujem". Aký je však ten záujem pravicovej strany, ktorá sa takto spustí?...

Ďalší presviedča o ťažkom boji pred dvadsiatimi rokmi a slobode, ktorú treba znovu ochrániť. Veľmi úsmevné od účelovo-komorného zoskupenia, ktorého vekový priemer zodpovedá v tej pohnutej dobe predškolskému zariadeniu. Nehovoriac o tom, že starší predstavitelia  bojovali iba za seba a za hranicami, kam doteraz vyháňajú za prácou svojich nezamestnaných spoluobčanov.

Predčasné voľby, ktoré spískali nezodpovedné strany najrozhadzovačnejšieho sektoru krajiny by mali byť zaplatené z miliónov, ktoré vzali zo štátu a daní. Jediná oblasť, kde sa nešetrí je politika. Všetky hyeny  ktorým sa nehnusí zvyšovanie platov z daní občanov po vlastnej úvahe (aké ojedinelé šťastie v pracovnom práve!), ktoré nepočujú vystrašené reakcie ľudí v čakárňach zdivočených zdravotníckych zariadení, na úradoch práce a lacnom výrobnom sektore, by mali začať vnímať opovrhnutie zdieranej časti spoločnosti.

Strata súdnosti a kontaktu s realitou radových občanov ich privedie k tomu, že nech na bilbordy a do volebných gulášov namiešajú čokoľvek, pre veľkú časť obyvateľov tejto krajiny to bude iba bohapusté mrhanie.

Máme len jednu štátnu peňaženku, páni politici! Už je veľmi málo ľudí, čo sa dajú presvedčiť o tom, že peniaze z našich daní, ktorými sa tak štedro obhadzujete nechýbajú v našom konkrétnom živote. V niektorých prípadoch je to len nepríjemné, niekde to ponižuje ľudskú dôstojnosť, niekde bolí, ale už sú na Slovensku aj oblasti, kde nedostatok zabíja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?