Tu žijú levy

Autor: Tomáš Makatúra | 4.1.2012 o 8:00 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  980x

  Starí Rimania označovali na mape neprebádané územia, ako miesta, kde žijú levy. Zrejme tým chceli vyjadriť nebezpečenstvo, ale aj potenciálnu výzvu získať cennú kožušinovú trofej. Cez naše teritórium išla hraničná čiara a tak bola veľká časť terajšieho územia známa, prebádaná a „bez levov". Po storočiach sa však situácia mení a dnes by obyčajný slováčisko verabože potreboval špeciálnu mapu s vyznačením území patriacich jednotlivým zvieracím druhom. Gorily, hyeny, sýkorky, žraloky, škrečky, supy, straky, vlci, tchory, barany... a číha to v každej obci a mestečku. Nikdy neviete, na čo narazíte a ako to majú aktuálne naporcované. S blížiacimi sa marcovými voľbami sa celý tento zverinec preskupuje a mení na chameleónov a holubičky, aby sa minútu po uzavretí volebných miestností zmenil na klbko hadov.  

Mnohé zveri z tejto absurdnej zoo už začínajú chápať, že návštevníci sú z metamorfóz organickej smotánkovej hmoty úplne znechutení a začínajú sa brániť platiť za rozšafný cirkus. Už vlastne ani nie je veľmi z čoho, lebo obmedzené možnosti lacnej pracovnej sily a európske ceny totálne vyšťavili „zdroje radosti" veľkých predátorov.

Miestna záchranná Archa pre vyvolených nemá toľko miest, koľko druhov fauny by sa na ňu pri katastrofe pádu Eurozóny pchalo. Neumiestnená svorka by dorichtovala na doraz všetko, čo by po „balení kufrov" šťastnejších ešte zostalo.

Myslím, že najlepším liekom na zozverenú spoločnosť je humanizácia. Každému krížencovi, ktorý nevykazuje ľudské vlastnosti je potrebné ukázať dvere do džungle. Je nutné urobiť to skôr, ako ich infiltrácia prekročí nezvratnú hranicu. Tieto tvory sa najviac boja odhalenia a zmapovania. Obyčajný človek má možnosť sa brániť len vtedy, ak sa začne aktívne zgrupovať do ľudských komunít - to už dokázali naši predkovia. A ak chce byť niekto veľké zviera, mal by platiť primerané dane a mať v uchu jasne čitateľnú značku. My ostatní si ich už na mapách zakreslíme...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?