Katastrofická povolebná vízia

Autor: Tomáš Makatúra | 25.1.2012 o 9:00 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  1270x

Skleníkový svet slovenskej politickej scény, ktorému stačia k šťastiu vlastné kšefty a predĺžené ruky rôznych smotánkových mafiánov začnú tlačiť marcové voľby. Väčšine veľkých strán bude nízka účasť voličov vyhovovať, ale malé a dožívajúce strany budú v strese. Zázračne obnovia komunikáciu s radovými ľuďmi a úplne netradične sa budú zaujímať o ich názory a blaho, hoci poza chrbát unisono pripravia zvyšovanie daní, aby sa bolo na čom po voľbách pásť.

Teória o volení menšieho zla zaberie už akurát tak maximálne u 35- 40 % obyvateľstva. Hlavné volebné bašty pravice dramaticky prepadnú. V parlamente bude Smer, KDH a malí drobci z SDKÚ, Mostu a SaS. Nič viac. Vzhľadom na strach z nedostatku v čase krízy Smer, KDH a Most vytvoria vládnu koalíciu, čo poriadne napáli odstrčených Sasákov a „lídrov" pravice.  Vládnuť sa bude kupčíckym spôsobom a KDH tradične po čase kľakne pod váhou boja chtivosti verzus vlastnej morálky a hodnôt. Gorilu zametú pod koberec, ako rozprávku na dobrú noc a jej metódy vylepšia tak, aby už nikdy nič neuniklo bez dozoru. Najväčším strašiakom bude veľký prepad životnej úrovne a nezamestnanosť. Výrazne sa zvýši počet nesplácaných úverov, exekúcií a rozloží platobná disciplína firiem. Kríza zasiahne najvýkonnejšie fabriky a so znížením výroby sa zníži aj objem prostriedkov na „prerozdeľovanie".  
Stredná vrstva bude odchádzať z krajiny, alebo sa prepadne ku dnu. Sociálne slabé obyvateľstvo hlavne na východe budú držať od rabovania iba nasadené jednotky. V zvýšenej miere sa objavia choroby z chudoby.
Na južnej hranici začnú umelo vyvolávané šarvátky. Na pomoc V4 sa nebude dať spoľahnúť, lebo Maďari si zázračne porozumejú s Poliakmi a Česi sa budú tváriť neutrálne. EÚ bude príliš zaujatá vlastnými transakciami, aby riešila periférne problémy.
Jedinou šancou ustáť situáciu bude vytvorenie skupiny podnikateľov, intelektuálov a navrátilcov z diplomatických služieb, ktorí na platforme úradníckej vlády dokážu ako- tak stabilizovať situáciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?