Katastrofická povolebná vízia

Autor: Tomáš Makatúra | 25.1.2012 o 9:00 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  1270x

Skleníkový svet slovenskej politickej scény, ktorému stačia k šťastiu vlastné kšefty a predĺžené ruky rôznych smotánkových mafiánov začnú tlačiť marcové voľby. Väčšine veľkých strán bude nízka účasť voličov vyhovovať, ale malé a dožívajúce strany budú v strese. Zázračne obnovia komunikáciu s radovými ľuďmi a úplne netradične sa budú zaujímať o ich názory a blaho, hoci poza chrbát unisono pripravia zvyšovanie daní, aby sa bolo na čom po voľbách pásť.

Teória o volení menšieho zla zaberie už akurát tak maximálne u 35- 40 % obyvateľstva. Hlavné volebné bašty pravice dramaticky prepadnú. V parlamente bude Smer, KDH a malí drobci z SDKÚ, Mostu a SaS. Nič viac. Vzhľadom na strach z nedostatku v čase krízy Smer, KDH a Most vytvoria vládnu koalíciu, čo poriadne napáli odstrčených Sasákov a „lídrov" pravice.  Vládnuť sa bude kupčíckym spôsobom a KDH tradične po čase kľakne pod váhou boja chtivosti verzus vlastnej morálky a hodnôt. Gorilu zametú pod koberec, ako rozprávku na dobrú noc a jej metódy vylepšia tak, aby už nikdy nič neuniklo bez dozoru. Najväčším strašiakom bude veľký prepad životnej úrovne a nezamestnanosť. Výrazne sa zvýši počet nesplácaných úverov, exekúcií a rozloží platobná disciplína firiem. Kríza zasiahne najvýkonnejšie fabriky a so znížením výroby sa zníži aj objem prostriedkov na „prerozdeľovanie".  
Stredná vrstva bude odchádzať z krajiny, alebo sa prepadne ku dnu. Sociálne slabé obyvateľstvo hlavne na východe budú držať od rabovania iba nasadené jednotky. V zvýšenej miere sa objavia choroby z chudoby.
Na južnej hranici začnú umelo vyvolávané šarvátky. Na pomoc V4 sa nebude dať spoľahnúť, lebo Maďari si zázračne porozumejú s Poliakmi a Česi sa budú tváriť neutrálne. EÚ bude príliš zaujatá vlastnými transakciami, aby riešila periférne problémy.
Jedinou šancou ustáť situáciu bude vytvorenie skupiny podnikateľov, intelektuálov a navrátilcov z diplomatických služieb, ktorí na platforme úradníckej vlády dokážu ako- tak stabilizovať situáciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?