Čas na nových šašov v politike

Autor: Tomáš Makatúra | 30.1.2012 o 8:30 | Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1147x

Dívam sa na ten náš politický cirkus a už aj s mojimi minimálnymi skúsenosťami vidím, ako dehonestujúco sú radoví občania klamaní. Nie je pochýb, že politiku riadia prachatí bábkovodiči v zákulisí javiska. Nie je pochýb, že väčšina poslancov a straníckych aparátčikov sú marionety, ktorých honorárom sú drobky zo stola bábkovodičov a teplé fleky pre rodinných príslušníkov a vazalov. Vôbec, ale vôbec, ich nezaujímajú problémy obyčajných  voličov, kým im z toho dačo nekvapne. Javisko neodzrkadľuje skoro nič z toho, čo sa deje za oponou, kde sa väčšinou delia v konšpirácii naše dane. Naopak, na javisku je všetko ináč a hra sa už nedá pre svoj primitívny dej pozerať.

Dokonca mám pocit, že tak nejako pochybujem, že účasť na voľbách a ich výsledky sú sčítaním počtu  politických rodín a ich vazalov. Nejde mi do hlavy, že by cez 50 % nášho obyvateľstva bolo priamo motivovaných zúčastniť sa na fraške, ktorá im zabezpečí zotrvanie pri koryte. Ale aj, ak to tak je,  potom je situácia  ešte horšia ako sa zdá- viac ako polovica obyvateľstva  parazituje na výkonnom zvyšku (od ktorého odpočítavam, ďalšiu cca 20% neproduktívnu časť). Miesto toho, aby sa ľudia snažili vyrábať, vymýšľať a produkovať, oplatí sa im cez politiku parazitovať na ostatných? To je vážna systémová chyba s genetickou informáciou úplnej degenerácie krajiny!  
Marcové voľby môžu byť len o výmene šašov na javisku so zachovaním zbojníckeho systému. Ten nemá dno a dehonestuje slobodného ducha demokracie a tradícií hodnôt poctivého života, kde bez rozdielu strany politického spektra všetci prerozdeľujú zodrané dane a treba im ich stále viac na stále nezmyselnejšie veci. Drobným príkladom sú obrovské sumy na úradnícke odmeny  v čase, keď dobrovoľníkom visí štát peniaze za prácu, alebo tiché kvaky o zvyšovaní daní po voľbách.
Ignorácia volieb a občianska neposlušnosť zbíjanej väčšiny však môže prispieť k tomu, že sa vytváračom chorého systému povie - stačilo! Nepotrebujeme platiť stále viac za správu štátu v ktorom sa oplatí byť politikom na úkor akejkoľvek inej poctivej činnosti.
Neúčasťou na predčasných kupčíckych voľbách jasne vyprofilujeme skupinky, ktorým záleží na zachovaní marastu v našej krajine. Treba oddeliť zrno od pliev, treba dať najavo, že už je toho dosť. Nevoliť zlo a menšie zlo môže byť aj morálnou odpoveďou pre skleníkový svet vyciciavačov. Nechceme nových šašov v politike, ale racionálnu reformu politického systému. Prvý slušný krok ktorým sa dá upozorniť gorilie stádo je neúčasť na fraške, ďalšie kroky sú už v oblasti financovania systému a otvorených občianskych aktivít na obranu pred útlakom a okrádaním
PS: Sú príklady krajín s nefunkčným parlamentom a vládou, ktoré nezmizli z mapy Európy a ich obyvatelia v pokoji prežili...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?