Čas na nových šašov v politike

Autor: Tomáš Makatúra | 30.1.2012 o 8:30 | Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1148x

Dívam sa na ten náš politický cirkus a už aj s mojimi minimálnymi skúsenosťami vidím, ako dehonestujúco sú radoví občania klamaní. Nie je pochýb, že politiku riadia prachatí bábkovodiči v zákulisí javiska. Nie je pochýb, že väčšina poslancov a straníckych aparátčikov sú marionety, ktorých honorárom sú drobky zo stola bábkovodičov a teplé fleky pre rodinných príslušníkov a vazalov. Vôbec, ale vôbec, ich nezaujímajú problémy obyčajných  voličov, kým im z toho dačo nekvapne. Javisko neodzrkadľuje skoro nič z toho, čo sa deje za oponou, kde sa väčšinou delia v konšpirácii naše dane. Naopak, na javisku je všetko ináč a hra sa už nedá pre svoj primitívny dej pozerať.

Dokonca mám pocit, že tak nejako pochybujem, že účasť na voľbách a ich výsledky sú sčítaním počtu  politických rodín a ich vazalov. Nejde mi do hlavy, že by cez 50 % nášho obyvateľstva bolo priamo motivovaných zúčastniť sa na fraške, ktorá im zabezpečí zotrvanie pri koryte. Ale aj, ak to tak je,  potom je situácia  ešte horšia ako sa zdá- viac ako polovica obyvateľstva  parazituje na výkonnom zvyšku (od ktorého odpočítavam, ďalšiu cca 20% neproduktívnu časť). Miesto toho, aby sa ľudia snažili vyrábať, vymýšľať a produkovať, oplatí sa im cez politiku parazitovať na ostatných? To je vážna systémová chyba s genetickou informáciou úplnej degenerácie krajiny!  
Marcové voľby môžu byť len o výmene šašov na javisku so zachovaním zbojníckeho systému. Ten nemá dno a dehonestuje slobodného ducha demokracie a tradícií hodnôt poctivého života, kde bez rozdielu strany politického spektra všetci prerozdeľujú zodrané dane a treba im ich stále viac na stále nezmyselnejšie veci. Drobným príkladom sú obrovské sumy na úradnícke odmeny  v čase, keď dobrovoľníkom visí štát peniaze za prácu, alebo tiché kvaky o zvyšovaní daní po voľbách.
Ignorácia volieb a občianska neposlušnosť zbíjanej väčšiny však môže prispieť k tomu, že sa vytváračom chorého systému povie - stačilo! Nepotrebujeme platiť stále viac za správu štátu v ktorom sa oplatí byť politikom na úkor akejkoľvek inej poctivej činnosti.
Neúčasťou na predčasných kupčíckych voľbách jasne vyprofilujeme skupinky, ktorým záleží na zachovaní marastu v našej krajine. Treba oddeliť zrno od pliev, treba dať najavo, že už je toho dosť. Nevoliť zlo a menšie zlo môže byť aj morálnou odpoveďou pre skleníkový svet vyciciavačov. Nechceme nových šašov v politike, ale racionálnu reformu politického systému. Prvý slušný krok ktorým sa dá upozorniť gorilie stádo je neúčasť na fraške, ďalšie kroky sú už v oblasti financovania systému a otvorených občianskych aktivít na obranu pred útlakom a okrádaním
PS: Sú príklady krajín s nefunkčným parlamentom a vládou, ktoré nezmizli z mapy Európy a ich obyvatelia v pokoji prežili...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?