Cenzúra úpadku

Autor: Tomáš Makatúra | 7.2.2012 o 8:00 | Karma článku: 12,74 | Prečítané:  483x

Orwell by sa vyžíval v dnešnom Gorilbašalíku s oficiálnym názvom Slovensko. V roky hnijúcom práve sme postúpili tak ďaleko, že sú zakazované knihy v štádiu myšlienky. Tam to pri opise faktických udalostí nedotiahol snáď žiadny diktátorský cenzor. Čítal som si odôvodnenie plné prázdnych politických fráz, ktoré nepasujú k žiadnemu racionálnemu demokratickému paragrafu a zrejme ani k ústave. Ak sa dajú zakázať myšlienky vzniknuté na základe opisu skutočných udalostí, je zrejme už len krôčik k tomu, aby boli zakázané verejné protesty, ktoré tieto skutočnosti vyvolali. Rešpekt k takto vykonávanej moci potom stráca opodstatnenie.

Všetci účastníci tohto mafiánskeho systému môžu existovať len preto, že boli rešpektovaní a platení tými, čo teraz stoja na uliciach. Stačí, aby sa zmenili pravidlá hry a daňoví poplatníci zastavili kohútiky a z goríl sa stanú iba smutné opičky. Systém je však nastavený tak, že sa jeho politickí účastníci budú držať svojich privilégií do úplného konca, aby mohli cicať. Nie je ich záujmom, čokoľvek pripustiť, zmeniť, alebo sa kajať. Fedor Gál upozornil na istý prvok, ktorý protesty sprevádzajú a tým je- veľká zlosť. Komorná Zamatová revolúcia bola prevratom „s plnými bruchami"... to, čo sa deje na uliciach teraz, už tento nežný moment nemá. Oproti sebe stoja dva mlynské kamene- politici (a ich donori) a občania. Všetci majú čo stratiť.
Na cenzúru Gorily cez verejnú moc je už fakticky veľmi neskoro. Dav na ulici neverí súdom a po poslednom rozhodnutí ani nemá dôvod, lebo bola iba potvrdená systémová náplň toho, čo Gorila predstavuje a to sa volá deštrukcia a úpadok.
V krajine, kde vládne takýto systém sa nedá žiť. Výsmech politikov a súdov naivnej ulici však podporuje tú zatiaľ neskoncentrovanú zlobu, ktorá môže prejsť do niečoho, čo nikto nechce. Myslím si, že je čas, aby vo všetkých politických stranách odvrhli svoje gorily zvnútra - radikálne a jednoznačne, aby dokázali, že nie sú jednoliatou tlupou združenou na základe nenažranosti.
Čo sa týka súdneho zákazu myslenia a kreatívnej tvorby vo fáze prípravy, pokladám tú vec za natoľko absurdnú, že ak nezasiahne do situácie demokratická sila, preslávi nás to po celom svete. Blahoprajné telegramy z Číny a Kórei k tejto kauze si môžeme dať zarámovať pri vstupe do parlamentu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?