Úbohé strašenie Smerom

Autor: Tomáš Makatúra | 7.2.2012 o 22:21 | Karma článku: 9,35 | Prečítané:  1515x

Zomierajúca SDKÚ vytiahla poslednú stratégiu prežitia- strašenie drvivým víťazstvom Smeru v marcových voľbách. Základný kameň úrazu, prečo tento argument už nikoho veľmi nevystraší je, že pravica sa sprofanovala do miery úplnej postrádateľnosti. Mocenské a korupčné kauzy, laškovanie s koalíciou so Smerom, vzájomné „pravicové" bitky a nehorázne kašľanie na starosti radového občana sú teraz dôvodom hluchých uší verejnosti. Čoho sa báť, ak je evidentné, že pre ulicu sú všetci rovnakí?  Do straníckych centrál asi cez plastové okná nepreniklo to, čo kričia tisíce ľudí v uliciach- neveríme všetkým politickým stranám...

Najcitlivejšie na to zareagovali voliči pravice. Zatiaľ sa neskúmal dopad na počet znechutených nevoličov celkovo. Ani ľavica sa nemôže vytešovať z Gorily. Je len otázkou času, kedy si aj jej časť podporovateľov uvedomí dopad goríl na vlastný život. Okrem toho, má tú smolu, že nebude vládnuť iba svojej časti spoločnosti- ale všetkým. Na vládnutie však treba spoločenský zmier a mandát. Nespokojné davy nie sú o voľbách, ale o systéme a občianska neposlušnosť zameraná proti partokracii môže po voľbách pokračovať ďalej, lebo nie je závislá od vôle politického protivníka. Ako sa bude vládnuť v krajine v ktorej prevažná časť občanov ignorovala voľby z dôvodu straty dôvery k politickému systému a už nie je ochotná prehliadať vykrádanie?
To, čo stojí na uliciach teraz, nie sú poplatní odborári, prepojení na stranícke štruktúry, ktorí sa stiahnu na pokyn po vyhraných voľbách.  Dnes sú námestia plné fakt naštvanými angažovanými občanmi žiadajúcimi zmenu, ktorá presahuje náplň predčasných volieb. Najvýraznejšou obeťou je zatiaľ nepochopiteľný Dzurinda, ktorý stavil na popieranie, vykrúcanie a strašenie, ale situácia je už ako snehová guľa a ostatné strany sa zbytočne vyškierajú pod svahom... príde na všetkých a paradoxne môžu byť sklamaní voliči pravice po voľbách najväčšou posilou občianskej nespokojnosti, ktorá získa vládou Smeru ďalší dôvod na destabilizáciu v uliciach.
Ekonomická kríza bude na veci pôsobiť ako urýchľovač a Smer sa po voľbách dostane do situácie, keď bude musieť na udržanie poriadku v krajine študovať Orbánove metódy... ak nie tie, ktoré predviedli priatelia z Číny pred rokmi pred prezidentským palácom.
Ak strany nepochopia potrebu reforiem v politickom živote, čaká nás ťažká doba. Ja len úprimne dúfam, že v každej strane sú ešte ľudia, ktorí dokážu identifikovať a odkopnúť svoje gorily. Ináč na to všetci doplatíme bez rozdielu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?