Koniec Antigorily

Autor: Tomáš Makatúra | 17.2.2012 o 8:00 | Karma článku: 8,37 | Prečítané:  977x

Antigorila požiera svoje deti, alebo len skončila objednávka z obavy, že sa to celé vymyká zo „správnych" koľají? Organizačný tím už dlhšiu dobu vyzeral ako mrzák na steroidoch, ale terajší rýchly ústup je viac ako podozrivý. Paranoidný dojem celej akcie spôsobuje jej kŕčovitý stav vo vzťahu k politike. Na jednej strane to bol protest proti dlhodobej a systémovej korupcii v špičkách politických strán, ktorá je už tak očividná, že sa nedá prehliadnuť. Na druhej strane organizátori v snahe „nespolitizovať" protesty, nedokázali  podporiť tých, ktorí by sa proti takémuto správaniu dokázali postaviť a otvorene pomenovať alfasamcov v tlupe. Nechcene však celá akcia dokázala jedno. Dovŕšila definitívne znechutenie verejnosti v angažovanom prístupe k verejným veciam a utvrdila extrémne skupiny, že násilie dokáže vystrašiť politikov.

Obyčajní občania však z „vyšumenej" Antigorily až takú radosť nemajú a paradoxne pokoj v uliciach by mal začať znepokojovať celú politickú scénu. Ak mrkne jedným očkom do Grécka, môže tam vidieť extrémny obraz toho čo sa stane, ak nenažraní, nedôveryhodní  politici vedú krajinu k úpadku. Keď zdieraní občania utekajú za hranice, alebo zašívajú úspory v zahraničných bankách a už nikto a nič ich nepresvedčí, že ich politická reprezentácia nie je len výpalníckou partiou mafiánov, ktorá ich predá aj za menej ako tridsať strieborných. Celá krajina sa tam rúca pod ťarchou biedy, dlhov a násilím v uliciach...
Čo sa deje na Slovensku má už pomenovanie z mítingov Antigorily- na to nie sú treba rozsiahle diskusie. Desivé je len to prekvapené ticho v politickom sektore, bez náznaku konštruktívnej sebareflexie. Hádam politický sektor očakáva, že hra na hlúpeho občana- voliča bude pokračovať ako by sa nič nestalo? Že si ľudia pokričali a potom prídu hodiť do urny menšie zlo, lebo práve v tom momente na seba politici vzájomne vyhadzujú ďalšiu spoločne zdieľanú špinavosť? Že sú na kandidátkach servírovaní típkovia pred ktorými by si  človek opáčil peňaženku, alebo už majú za sebou minulosť v ktorej ukázali nejeden nelichotivý príbeh? Ešte pánom politikom nedošlo, že sa zopsuli tak, že sú už rovnakou alternatívou bez menšieho zla?
V zásade sa správajú rovnako a hrá sa stále len o peniaze vylomené z voličov. Všetci chcú zvýšiť dane. Všetci chcú ťarchu preniesť na tých čo sa živia prácou. Nikoho z nich nezaujímajú tisíce vyhnaných Slovákov, ktorí odišli drotárčiť za hranice... ktorý z našich politikov sa o nich zaujímal, keď im už nevedeli pomôcť doma?
Načo nám strkajú volebné kandidátky s gorilami na vrchných priečkach a s beznázorovými vazalmi na spodných? Nechcem sa zúčastniť volieb, ak majú legitimizovať tento politický hnoj. Hodiť prázdnu obálku nestačí- aj to je vyjadrením súhlasu s volebným systémom. Jedine úplným ignorovaním draho zaplatených predčasných volieb sa dá spochybniť váha mandátu goríl na Slovensku. To je stále ten slušnejší variant vyjadrenia názoru radového občana  na systém správy vecí verejných, kým to zoberú do rúk extrémisti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?