Voličov „čert a diabol“

Autor: Tomáš Makatúra | 2.3.2012 o 8:30 | Karma článku: 9,16 | Prečítané:  341x

Po nehorázne primitívnej a špinavej volebnej kampani všetkých zúčastnených politických strán sa dostávame do finále. V svetlách reflektorov sa už predviedli najhoršie charaktery a vlastnosti ošľahaných politikov, ktorí zdivočeli tak, že bez minima sebareflexie vytláčajú tých kultivovanejších, slušnejších, inteligentnejších, vzdelanejších, čestnejších atd... na okraj. Sprofanovaný partajný systém to umožňuje. Paradoxné je, že tí „lepší" sa s takou rolou zmierili a miesto vytvorenia opozície, tvoria kulisy.

Posledným nástrelom na úplnú zvrátenosť politiky je nasadenie kontrolingu policajného zboru proti strane, ktorá mimoriadne bohatou kampaňou kričala cez všetky médiá nepríjemné názory blízke nie len chudobnej časti obyvateľstva, ale pokrývajúce pocity aj veľkej časti strednej vrstvy. V našom malom republikovom banánlande by sa zrejme pri porovnaní všetkých petičných hárkov z akejkoľvek novšej strany vyskytovali zväčša rovnaké mená. Z jediného dôvodu - ich zdrojom sú rovnaké agentúry a platení dobrovoľníci, ktorí si takto privyrábajú predávaním „osobných údajov". Policajný zbor by mohol takýmto spôsobom revidovať každú novšiu stranu. Možno aj v tých ponovembrových by už bolo načim upratať a v archívoch popozerať či na hárkoch nie sú čmuhy od kopírky a každý kto to podpísal, sa ešte k podpisu hlási. Táto situácia je nehorázna v krajine, kde sa politické strany začali správať ako cechy. Demokracia má byť o slobodnom vyjadrení názoru, nie o byrokratických a finančných prekážkach prebiť sa medzi supov... Strach a potláčanie názorov môže viesť iba k zvýšeniu extrémizmu. Dnes potlačíte 99%, ktoré si kúpilo nepríjemné názory zodieraných Slovákov  a zajtra vyskočia takí, čo sa už ani nebudú hrať na nejakú parlamentnú demokraciu...  Celé to tu začína byť choré. Akoby sa strácal zdravý sedliacky rozum, dobrá vôľa a záujem o verejné blaho. Politická scéna je vo vlastnom hnoji čoraz hlbšie a produkuje čoraz smradľavejšie produkty. Zabudli, že voľby sú o dvoch hráčoch. Nestačí, že sa na nich zúčastnia politici, mali by aj voliči... Tých určite neprilákajú svinstvami a hnusom, ktorý sa valí z každého média. Ľudia si už nechcú voliť medzi čertom a diablom, radšej sa na to vykašlú úplne. Načo sa zúčastňovať frašky, ktorá nám pri akomkoľvek výsledku nezlepší život a zdvihne dane?  Strany dostávajú príspevok za každý odovzdaný hlas. Možno tento rok nebudú mať „financmajstrov" na predčasne spískaných voľbách, ktoré už teraz pripomínajú zlý cirkus.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?