Výzva hyenám, supom a drancovačom

Autor: Tomáš Makatúra | 13.6.2012 o 8:00 | Karma článku: 27,19 | Prečítané:  5889x

Časť ľudí v politike sa úplne zbláznila. Rabujú verejné zdroje ako zmyslov zbavení. Časť inteligencie, vážení herci, politici si bez hanby skoro zadarmo rozdali byty v lukratívnych štvrtiach veľkých miest a tvária sa, že im právo na úctu od ostatných zostalo zachované. Nehorázne výpalné na odstupnom, ktoré sa už nedá nazvať zlatým padákom, ale rovno luxusným záchranným modulom na roky prežitia sa rozmohlo do obludných rozmerov.

Obyčajnému človeku sa už chce zarevať: Ľudia nebláznite, veď nám prežeriete republiku!

Tí istí drancovači potom ostatných presviedčajú, že nie sú peniaze na veci, ktoré si z daní platíme. Vlastne len pre tieto veci sme ochotní platiť dane. Nikoho z nás by nenapadlo prispievať daňami pre dobre situované rodiny na byty, dovolenky, luxusné hodinky, nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, triskáče, fára...

Politické strany po hororovo úbohom výkone  napríklad v sektore zdravotníctva, v ktorom už ide o život, nehanebne prihrali svojim nominantom na rôznych postoch vo verejnej správe a štátnych podnikoch zlatý kúpeľ. Nedá sa vymenovať, koľko desivých príbehov chudoby v tejto spoločnosti práve beží aj z dôvodu, že verejné zdroje určené  na solidaritu, ale aj na bežný chod tejto krajiny bezcharakterne prežierajú politickí paraziti.

Politický sektor úplne stratil morálku a schopnosť samoregulácie. Všetky peniaze na ktoré siahnu, najprv pretriedia v rámci vlastných potrieb a až omrvinky hodia tým, ktorý sa na ne skladajú.

Zdalo sa, že obraz pravice po jej poslednom vládnutí už nemôže byť horší. Omyl. Môže. Uvidíme, kam to doženie opačné krídlo v politike, ale vzhľadom k poslednému obdobiu vládnutia, tiež asi nemôžeme mať veľa ilúzií.

Podobná „morálka" politikov v Česku už dohnala obyčajných občanov k ohadzovaniu politikov vajíčkami a verejnému fackovaniu. Naše gorilie protesty tiež trochu zmrazili arogantné pohľady slovenskej elity. Všetko málo. Zrejme je čas začať sa brániť viac, kým všetko nerozkradnú a občania Slovenska budú robiť len na žrádlo a svojich mocipánov.

Vyzývam preto hyeny, supov a drancovačov, aby vrátili nehorázne peniaze za pár mesiacov zohrievania lukratívnych stoličiek, aby doplatili trhovú cenu k bytom, aby prestali vytvárať parazitické siete lebo zničia krajinu. Tak veľa peňazí, aby ich to nezasiahlo určite neukradnú...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?