Čo sa deje v Krásnej Hôrke ?

Autor: Tomáš Makatúra | 3.10.2012 o 9:00 | Karma článku: 17,54 | Prečítané:  1847x

Nejako sa nám to nepochopiteľne zamotáva. Pastviny pod Krásnou Hôrkou boli v katastri zmenené na zastavané územia... vlastníci o tom zrejme ani nevedeli. Dane však platili ako sprostí za tých, ktorí ich pozemky nelegálne užívajú. Inštitúcie a ľudia platení aj z týchto nevkusne inkasovaných peňazí si z tohto stavu bezprávia nerobia ťažkú hlavu. Nahlas to nikto nepovie, ale vo vzduchu stojí radikálna otázka: „Kto má zaplatiť prežívanie rýchlo rastúcej populácie Rómov na Slovensku?"

Zatiaľ to vyzerá tak, že časť nákladov, okrem tých ktoré cez sociálny systém priamo z daní, sa politici rozhodli preniesť na občanov. Prestali chrániť ich práva dané ústavou a poskytujú mocenské zložky na ochranu protiprávneho zaberania a scudzovania majetku.

V Krásnej Hôrke sa už totiž nejedná o napadnutie Rómskeho etnika extrémistami, ale ide o pomerne typickú situáciu, keď sa vlastník domáha ochrany svojho majetku pred neprispôsobivými občanmi, ktorí svoju farbu pleti zneužívajú na nad štandardné postavenie v spoločnosti. Toto je radikálny zlom vo vnímaní vecí na Slovensku, ktorý môže dať Kotlebovi do rúk taký kaliber, aký nikto nečaká.

Napríklad - aj  mesto Košice, pod vedením námestníka Lazara zo Smeru, pred krátkym časom odpratalo na periférii chatrče s vyhlásením že sa jedná o skládku odpadu. Mestská polícia dokonca asistovala.

Problém zrejme bude v tom, že krajina nevie, čo s týmito ľuďmi robiť. Nie je žiadny reálny program, ako ich uživiť tak, aby to nepripomínalo sociálne výpalné. Kríza však zhoršuje aj pre dojné kravy zo strednej a nižšej majoritnej skupiny obyvateľstva. Už nie sú ochotní nebrániť si vlastné zdroje obživy pred hrubou a nevďačnou silou z nelegálnych osád.

Dnes policajti a ich ťažká technika strážia nelegálnu osadu pred vlastníkom pozemkov pod ňou. Nemôže sa stať, že budú musieť asistovať pri výpravách osadníkov za obživnými zdrojmi? Ak sa dá chrániť nelegálne obsadenie pozemku proti vlastníkovi, aký je rozdiel v ochrane pri „privatizovaní" iného majetku alebo zdrojov ?

Otázkou je, či sa takto môžeme začať správať všetci bez rozdielu? Načo platiť hypotéky, načo sa vzdelávať, či pracovať, prečo nekradnúť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?