Surová doba alebo ako speňažiť objekt domova sociálnych služieb

Autor: Tomáš Makatúra | 9.1.2013 o 9:00 | Karma článku: 20,21 | Prečítané:  363x

Na Slovensku je možné skoro všetko. Väčšina politikov, od najnižších stupňov, ako prvé vo svojej kariére obetuje ideály, hrdosť, svedomie a pocit zahanbenia. Väčšina z nich sa po funkciách hrabe hlavne zo zištných dôvodov. Pravdou však je, že zvyšok obyvateľstva už rezignoval a apaticky sa prizerá kam sa tento vozík bezcharakterného hnoja dá ešte dotlačiť. Človeku sa ani veriť nechce, ale asi to nemá hranice...

Domov sociálnych služieb Hrabiny v Novej Bani slúžil 30 rokov pre viacnásobne postihnuté deti z celého Slovenska. V jeho priestoroch sa nachádza špeciálna škola materská, základná aj učňovská. Bývalá pani riaditeľka odmakala kus čestnej a poctivej roboty na jeho zveľadení. Zohnala sponzorov, zrekonštruovala budovy a vybavenie.  Keď bolo všetko hotové, vykopli ju, aj kvalifikované vychovávateľky.  Dnes sa hovorí že zriaďovateľ ide zariadenie predať. Malo by slúžiť pre rehabilitáciu vyvolených športovcov... Pre decká už miesto nebude. Nech sa postarajú iní... nie je povedané kto.

Už dlhšiu dobu si všímam, že ľudia platení z našich daní majú plné huby krízy a šetrenia na úkor všetkého, čo bežný daňový poplatník vníma ako svoj motív dane platiť.  Naopak potichučky najviac z tých daní strkajú do položiek, pre ktoré sa dane nikto platiť neponáhľa. Nehovoriac už o svojich profitoch. Hanba krajine, kde sa jej verejná správa chová, ako feudálne panstvo! Ani verejná publicita nehorázností neodradí niektorých ľudí od takéhoto chovania. Jediné, čo pomôže je nepustiť ich k zdrojom. Žiadne vyššie dane, žiadne kompetencie navyše, žiadne zbytočné platené funkcie. Poslanci ktorí nevykonávajú svoju funkciu ako zamestnanie by mali mať nárok iba na preplatenie ušlej mzdy. Každá korupcia by mala byť dôvodom pre doživotný zákaz výkonu verejnej funkcie. Peniaze z daní sú určené pre verejné blaho nie pre blaho politikov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?