Slovensko neuživí toľko politikov

Autor: Tomáš Makatúra | 29.1.2013 o 9:00 | (upravené 29.1.2013 o 9:05) Karma článku: 24,21 | Prečítané:  1906x

Na Slovensku sa dlhodobo chápe účasť v politike ako spôsob obživy a zbohatnutia, nie ako služba verejnosti. Absurdnosť tejto mentality má obludné rozmery, lebo vo všetkých štátnych firmách a inštitúciách spôsobuje po každej obmene politickej moci hromadnú personálnu deštrukciu. Kríza pritvrdzuje podmienky a dnes už bez politických kontaktov pomaly nedostane miesto v štátom ovplyvňovanom subjekte ani recepčná.

V odborných inštitúciách táto nehorázne stupídna prax spôsobila odbornú degradáciu katastrofálnych rozmerov. Nehovoriac už o stovkách osobných minitragédií odborných pracovníkov na výkonných pozíciách. Nenávisť a zloba z tohto dedičstva je dedičným hriechom všetkých politických strán na Slovensku. To politici rozdelili Slovákov na dve skupiny. Na politicky príslušných s výhodami a občanov na úkor ktorých sa to deje. Je úplne samozrejmé, že do politiky sa preto pchajú aj takí, ktorým by to za normálnych okolností ani nestálo za to. Tábor „dojných občanov" sa preto stále zmenšuje a musia uživiť čoraz väčšiu armádu politicky vyvolených. Ako ináč sa dá nazvať stav, ak z verejných peňazí platíme tisíce poslancov a vyvolencov z ktorých má mnoho aj iný príjem, ale ulakomia sa na všetko čo sa dá vytiahnuť z verejnej pokladne. Pritom bez hanby rozprávajú, že občania ktorí poberajú dôchodok by nemali mať príjem z práce. Mne sa skôr javí nemorálne kumulovanie príjmov za rôzne poslancovania na niekoľkých zastupiteľstvách, dozorných radách štátnych podnikov, či  poradenstvách. Určite by stálo za to spočítať, koľko nás tento politický systém stojí na hlavu daňového poplatníka.

Zrejme je čas zaviesť limit na počet politikov platených z biednej slovenskej populácie a rovnako, ako pri podpore v nezamestnanosti určiť aj maximálnu cenu práce politika na určitom stupni verejnej služby, bez možnosti kumulovať a sčítavať  ďalšie a ďalšie príjmy z peňazí, ktoré odvádzame štátu. Tieto peniaze potom chýbajú na aktivity a činnosti pre ktoré ich v dobrej viere krajine posielame- na zdravotníctvo, školstvo, kultúru...

Som tiež za to, aby sa znížili počty poslancov a dozorné rady štátnych podnikov tvorila profesionálna skupina štátnych ekonómov s fixným platom.

Stále treba pripomínať, že jediná sféra, ktorá neprešla ozdravným režimom, uťahovaním opaskov, racionalizáciou a reštrikciou je na Slovensku oblasť politického systému.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?