Kolaps parlamentnej demokracie

Autor: Tomáš Makatúra | 19.9.2013 o 9:00 | Karma článku: 13,30 | Prečítané:  295x

Na Slovensku je už parlament dlhodobo iba formálnou inštitúciou verejnej moci. Rozhoduje sa inde a poslanecké kreslá sú obsadené bezmocnými figúrkami. Ich neschopnosť a úbohosť je už neprehliadnuteľná aj pre tých, čo sa správam z tejto inštitúcie vyhýbajú. Kráľovsky platíme zbor, ktorý pre radových občanov skoro nič nerobí, ak nepočítame to, čo robia pre seba a pre vybraných boháčov. Už ani nadávanie bezmocných idealistov z balkona nad ich heňou nepohne v nich ničím, lebo nemajú ani svedomie, ani odvahu, ani triviálnu schopnosť empatie.

Obávam sa, že posledné cirkusy v parlamente majú za úlohu presvedčiť občanov o tom, že táto inštitúcia je vysoko nepotrebná. Odtrhla sa od biednej reality radového človeka natoľko, že jej zboristi už nemajú ani pocit trápnosti z ožraleckých bitiek, vulgárnosti a hlúposti, ktorý predvádzajú za dane čo do krvi zodreli zo stále menšej skupiny pracujúcich občanov Slovenska.  Neskutočný chaos v zdravotníctve, školstve, verejnej správe, v systémoch nastavených pre prevádzku podnikov... skrátka „základ fungovania" tejto krajiny je ohrozený nekompetentnosťou a úbohosťou zástupcov v inštitúcii, čo má spravovať a hospodáriť v tejto krajine. Okrem našich pánov poslancov a ich bábkovodičov tu už nie je spokojný nikto- len oni si to v hre na rabovaciu hordu nevšimli. Vysťahovalectvo za prácou dosahuje hrozivé rozmery, bieda sa v niektorých regiónoch rozrástla do hromadného syndrómu, drobná kriminalita je plošný jav a už nejde o materiálne statky ale o jedlo... Nedostatok ničí strednú triedu ako tornádo a naši poslanci sa ožratí mlátia v parlamente o papierovú figurínu... A to len preto, lebo už nevedia čo presmerovať na sitá nenažranej suity, ktorá vylágrovala všetky verejné zdroje a je jej úplne jedno ako dopadnú tisíce obyvateľov tejto krajiny. Miesto rozvoja príležitostí pre šikovných sa obmedzili možnosti horšie ako v cechových spoločenstvách stredoveku. Legislatíva sa tvorí na objednávku záujmových skupín podľa toho „kam to má tiecť", nie podľa dopadu na obyvateľov... Egoizmus a nenažranosť obrástol slovenskú politiku ako nádor.

To, čo predvádzajú niektorí šašovia v Slovenskom parlamente by v civilizovanej a kultúrnej krajine nemalo byť tolerované. Vyzývam preto inteligentných ľudí na Slovensku, aby sa dištancovali od tejto krčmovej úrovne v parlamente. Ak to budeme tolerovať, dožijeme sa v krátkej dobe stavu, že sa už na parlamentnú demokraciu nebudeme ani hrať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?