Kolaps parlamentnej demokracie

Autor: Tomáš Makatúra | 19.9.2013 o 9:00 | Karma článku: 13,30 | Prečítané:  293x

Na Slovensku je už parlament dlhodobo iba formálnou inštitúciou verejnej moci. Rozhoduje sa inde a poslanecké kreslá sú obsadené bezmocnými figúrkami. Ich neschopnosť a úbohosť je už neprehliadnuteľná aj pre tých, čo sa správam z tejto inštitúcie vyhýbajú. Kráľovsky platíme zbor, ktorý pre radových občanov skoro nič nerobí, ak nepočítame to, čo robia pre seba a pre vybraných boháčov. Už ani nadávanie bezmocných idealistov z balkona nad ich heňou nepohne v nich ničím, lebo nemajú ani svedomie, ani odvahu, ani triviálnu schopnosť empatie.

Obávam sa, že posledné cirkusy v parlamente majú za úlohu presvedčiť občanov o tom, že táto inštitúcia je vysoko nepotrebná. Odtrhla sa od biednej reality radového človeka natoľko, že jej zboristi už nemajú ani pocit trápnosti z ožraleckých bitiek, vulgárnosti a hlúposti, ktorý predvádzajú za dane čo do krvi zodreli zo stále menšej skupiny pracujúcich občanov Slovenska.  Neskutočný chaos v zdravotníctve, školstve, verejnej správe, v systémoch nastavených pre prevádzku podnikov... skrátka „základ fungovania" tejto krajiny je ohrozený nekompetentnosťou a úbohosťou zástupcov v inštitúcii, čo má spravovať a hospodáriť v tejto krajine. Okrem našich pánov poslancov a ich bábkovodičov tu už nie je spokojný nikto- len oni si to v hre na rabovaciu hordu nevšimli. Vysťahovalectvo za prácou dosahuje hrozivé rozmery, bieda sa v niektorých regiónoch rozrástla do hromadného syndrómu, drobná kriminalita je plošný jav a už nejde o materiálne statky ale o jedlo... Nedostatok ničí strednú triedu ako tornádo a naši poslanci sa ožratí mlátia v parlamente o papierovú figurínu... A to len preto, lebo už nevedia čo presmerovať na sitá nenažranej suity, ktorá vylágrovala všetky verejné zdroje a je jej úplne jedno ako dopadnú tisíce obyvateľov tejto krajiny. Miesto rozvoja príležitostí pre šikovných sa obmedzili možnosti horšie ako v cechových spoločenstvách stredoveku. Legislatíva sa tvorí na objednávku záujmových skupín podľa toho „kam to má tiecť", nie podľa dopadu na obyvateľov... Egoizmus a nenažranosť obrástol slovenskú politiku ako nádor.

To, čo predvádzajú niektorí šašovia v Slovenskom parlamente by v civilizovanej a kultúrnej krajine nemalo byť tolerované. Vyzývam preto inteligentných ľudí na Slovensku, aby sa dištancovali od tejto krčmovej úrovne v parlamente. Ak to budeme tolerovať, dožijeme sa v krátkej dobe stavu, že sa už na parlamentnú demokraciu nebudeme ani hrať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?